Údržba

Ako často je potrebná údržba?

Každá záhrada si vyžaduje pravidelnú údržbu. Záleží len na vás, koľko času chcete tráviť v záhrade a do akej miery ju nám zveríte. Ak nemáte dostatok času, postaráme sa o vašu záhradu za vás.

jednorázová údržba

Ak máte pocit, že vo vašej záhrade nie je všetko v poriadku, zavolajte nám a radi vám bezplatne poradíme. Zistíme príčinu a následne si ju odstránite buď vy alebo využijete naše služby. Medzi takéto služby patria napríklad hnojenie a chemická ochrana rastlín, postrek proti škodcom, strihanie a tvarovanie drevín, odburinenie záhona alebo úžitkovej záhrady, poliatie kvetov v čase vašej neprítomnosti, kontrola a nastavenie závlahy.

jarná a jesenná údržba

Jarná údržba sa zameriava najmä na prebudenie záhrady, a to vertikutáciou a hnojením trávnika, vyčistenie záhonov, rez drevín a trvaliek, zamulčovaním a prípadnou dosadbou rastlín. Spustíme váš závlahový systém, nastavíme trysky a riadiacu jednotku. Jesenná údržba zabezpečí záhradu na zimný spánok, postaráme sa o kvalitné jesenné hnojenie, zazimovanie chúlostivých rastlín a vypustenie automatickej závlahy.

celosezónna údržba

Zahŕňa komplexnú starostlivosť o trávnik, záhony, trvalkové i letničkové výsadby. Postaráme sa o hnojenie rastlín, výchovné a tvarovacie rezy, postreky proti chorobám a škodcom, odvezieme odpadový materiál. Celoročne sa staráme a priebežne kontrolujeme závlahový systém ( spustenie a zazimovanie systému).