Údržba

Údržba

Údržbu zabezpečujeme pre zákazníkov, ktorým sme realizovali záhradu. Všetko záleží na individuálnej dohode.

Ako často je potrebná údržba?

Každá záhrada si vyžaduje pravidelnú údržbu. Záleží len na vás, koľko času chcete tráviť v záhrade a do akej miery ju nám zveríte. Ak nemáte dostatok času, postaráme sa o vašu záhradu za vás.

Jednorázová údržba

Ak máte pocit, že vo vašej záhrade nie je všetko v poriadku, zavolajte nám a radi vám bezplatne poradíme. Zistíme príčinu a následne si ju odstránite buď vy alebo využijete naše služby. Medzi takéto služby patria napríklad hnojenie a chemická ochrana rastlín, postrek proti škodcom, strihanie a tvarovanie drevín, odburinenie záhona alebo úžitkovej záhrady, poliatie kvetov v čase vašej neprítomnosti, kontrola a nastavenie závlahy.

Jarná a jesenná údržba

Jarná údržba sa zameriava najmä na prebudenie záhrady, a to vertikutáciou a hnojením trávnika, vyčistenie záhonov, rez drevín a trvaliek, zamulčovaním a prípadnou dosadbou rastlín. Spustíme váš závlahový systém, nastavíme trysky a riadiacu jednotku. Jesenná údržba zabezpečí záhradu na zimný spánok, postaráme sa o kvalitné jesenné hnojenie, zazimovanie chúlostivých rastlín a vypustenie automatickej závlahy.

Celosezónna údržba

Zahŕňa komplexnú starostlivosť o trávnik, záhony, trvalkové i letničkové výsadby. Postaráme sa o hnojenie rastlín, výchovné a tvarovacie rezy, postreky proti chorobám a škodcom, odvezieme odpadový materiál. Celoročne sa staráme a priebežne kontrolujeme závlahový systém ( spustenie a zazimovanie systému).