Okrasné cesnaky – 50 % ZĽAVA !!! Záhradné_centrum_GAURA_Trenčín (3)

Okrasné cesnaky – 50 % ZĽAVA !!!

3 jún, 2022

Obľúbené trvalky – okrasné cesnaky nájdete v Záhradnom centre GAURA pri Trenčíne v rôznych farbách i veľkostiach teraz s 50 % zľavou! Ponuka platí do vypredania zásob.

Okrasné cesnaky v rozkvete!

Ozdobný cesnak (allium) je trváca cibuľovitá rastlinka typická svojimi kvetmi, ktoré vďaka vysokej stopke (0,5 – 1 m) a výraznému guľovitému tvaru skrášlia akúkoľvek predzáhradku či kvetinový záhon. Výborne sa kombinuje s rôznymi trávami či nižšími trvalkami, ktoré vysokým cesnakom zakryjú spodné listy. Tie zvyknú v čase kvitnutia mierne zožltnúť.

Okrasne cesnaky – 50 ZLAVA Zahradne centrum GAURA Trencin 1 - Gaura Zahradné centrum Trečín

Rastliny obľubujú teplé a slnečné stanovište (príp. polotieň) s dobre priepustnou pôdou. Vďaka svojej typickej cesnakovej aróme netrpia chorobami a škodce sa im vyhýbajú.

Vyrastené sadenice si môžete do záhradky zasadiť kedykoľvek počas roka, cibule však odporúčame sadiť až na začiatku jesene. Keďže sú mrazuvzdorné, počas zimy ich nevyberáme, ale ostávajú v pôde.

Práve teraz krásne kvitnú, v našej ponuke si môžete vybrať z viacerých kultivarov. Pre ľahšie rozhodovanie vám môže pomôcť aj táto schéma:

Okrasne cesnaky – 50 ZLAVA Zahradne centrum GAURA Trencin 4 1 - Gaura Zahradné centrum Trečín

Všetky dôležité novinky a aktuality z nášho záhradníctva nájdete na webovej stránke Záhradné centrum GAURA Trenčín v časti Domov – Novinky alebo tiež na sociálnych sieťach:

fb - Gaura Zahradné centrum Trečín GAURA záhradné centrum | Facebook
ig - Gaura Zahradné centrum Trečín Záhradné centrum GAURA (@gaura_zahradne_centrum) • Fotky a videá na Instagrame.

Sledujte nás aj na Facebooku