Kráľovské sadenice orecha kráľovského (vlašského) u nás v predajni!_Záhradné centrum GAURA_Trenčín (17)

Kráľovské sadenice orecha kráľovského (vlašského) u nás v predajni!

8 sep, 2022

Orech kráľovský (vlašský) má množstvo výhod, pre ktoré sa ho oplatí pestovať. V našej aktuálnej ponuke nájdete najobľúbenejšie druhy orechov vo forme kvalitných kontajnerových sadeníc, ktoré už čakajú na vašu záhradku.

Orech kráľovský (vlašský) má obrovskú hodnotu a množstvo výhod, pre ktoré sa ho oplatí pestovať. Ako sa starať (nielen) o mladé stromy, rez, zálievka, podmienky na pestovanie, ako bojovať proti vrtivke orechovej a všetky dôležité informácie súvisiace so starostlivosťou o orechy nájdete v prehľadnom článku na našom webe: Viete, ktorému stromu sa hovorí POKLAD záhrady? 

Kralovske sadenice orecha kralovskeho vlasskeho u nas v predajni Zahradne centrum GAURA Trencin 8 - Gaura Zahradné centrum Trečín

 

Pestovať orech kráľovský (vlašský) zo sadenice alebo zo semena?

Kvalitné kontajnerové sadenice, ktoré v rôznych odrodách nájdete v našom záhradnom centre Gaura pri Trenčíne sú základom pre úspešné pestovanie orecha kráľovského. Strom je možné vypestovať aj zo semena, tzv. semenáč, no kvalita i úrodnosť takéhoto stromu je bez záruky.

Ďalšou výhodou sadenia vyšľachtených odrôd je aj ich veľmi skorá rodivosť. Niektoré odrody dokážu zarodiť už v 2. – 3. roku od výsadby, na rozdiel od stromčekov vysadených zo semena, ktoré častokrát rodia až v 10. – 15. roku. Šľachtené odrody zároveň nie sú svojím vzrastom tak mohutné, sú teda vhodné aj do menších záhrad.

Najobľúbenejšie odrody

V našom záhradnom centre máme momentálne (do vypredania) skladom nasledujúce odrody orecha kráľovského: Appolo, Seifersdorfský, Saturn, Mars, Jupiter, Lake, Lara, Sychrov. Všetky uvedené odrody patria do skupiny polopapiernáčov. Ide o najvyhľadávanejšiu skupinu orechov s vysokou úžitkovou hodnotou.

Viete ktoremu stromu sa hovori POKLAD zahrady Zahradne centrum GAURA Trencin 9 - Gaura Zahradné centrum Trečín

Všetky dôležité novinky a aktuality nájdete na webovej stránke www.gaura.sk v časti Domov – Novinky alebo tiež na sociálnych sieťach:

fb - Gaura Zahradné centrum Trečín GAURA záhradné centrum | Facebook
ig - Gaura Zahradné centrum Trečín Záhradné centrum GAURA (@gaura_zahradne_centrum) • Fotky a videá na Instagrame.

Sledujte nás aj na Facebooku