Zoznam ovocných stromov - jar 2023

Zoznam ovocných stromov – jar 2023

11 mar, 2023

Kompletný zoznam ovocných stromov (voľnokorenných i kontajnerových), ktoré máme aktuálne skladom u nás, v Záhradnom centre Gaura pri Trenčíne. Súčasťou je i prehľadný graf podpníkov a tiež aktuálna ponuka drobného bobuľového ovocia.

Zoznam ovocných stromov – jar 2023

Jar nám opäť zaklopala na dvere a s ňou aj ideálny čas na výsadbu mladých stromčekov a krov.

V prílohe nižšie nájdete zoznam voľnokorenných ovocných stromov, ktoré máme aktuálne u nás v predajni. Ponuka je naozaj pestrá, okrem obľúbených tradičných stromov (jablone, hrušky, marhule, broskyne, nektarinky, slivky, čerešne, višne, orechy, gaštany…) nájdete u nás aj stĺpovité odrody stromov, vhodné do menších záhrad, ako aj netradičné, v súčasnosti veľmi vyhľadávané ovocné stromy – hurmikaki, morušu, dulu, oskorušu a ďalšie.

Niektoré odrody máme na dvoch rôznych podpníkoch, preto prikladáme aj grafické znázornenie jednotlivých podpníkov.  Nezabúdajte, že každý takto vysadený strom je potrebné zakolovať (oporný kôl, tyč, kolík) a poriadne zaliať vodou. Do výsadbovej jamy odporúčame použiť substrát a hnojivo, príp. dobre vyzretý kompost. Podrobný postup, ako takýto mladý strom vysadiť, nájdete na našom blogu v článku 5 jednoduchých krokov, ako správne vysadiť ovocný strom.

Okrem voľnokorenných stromov máme k dispozícii aj kontajnerové ovocné stromy (pestované v kvetináči) a bohatý sortiment drobného bobuľového ovocia (maliny, ríbezle, egreše, čučoriedky…). Všetko nájdete u nás v predajni, v Trenčianskom Jastrabí. Budeme radi, ak k nám zavítate a osobne si vyberiete tie najkrajšie výpestky. Naši záhradníci vám s výberom ochotne poradia.

Ako spravne pestovat stlpovite ovocne stromy Zahradne centrum GAURA Trencin 5 - Gaura Zahradné centrum Trečín

Aktuálny zoznam ovocných stromov:

Ovocné stromy 2023 JAR_11_03_23

Ponuka platí do vypredania zásob. Pre aktuálny stav zásob sa môžete informovať na tel. č. 0944 800 120.

Tabuľka podpníkov

Tabulka podpikov - Gaura Zahradné centrum Trečín

Dôležité novinky a aktuality z nášho záhradníctva nájdete na webovej stránke Záhradné centrum GAURA Trenčín v časti Domov – Novinky alebo tiež na sociálnych sieťach:

fb - Gaura Zahradné centrum Trečín GAURA záhradné centrum | Facebook

ig - Gaura Zahradné centrum Trečín Záhradné centrum GAURA (@gaura_zahradne_centrum) • Fotky a videá na Instagrame.