Realizácie

Zabezpečujeme celkovú realizáciu exteriéru, od úpravy terénu až po špecifické požiadavky zákazníkov

Na čom sa dohodneme, to platí – môžete sa na nás spoľahnúť.

Ponúkame komplexné riešenie celého okolia vášho domu na kľúč. Špecializujeme sa na tvorbu funkčne využiteľného exteriéru, kde kladieme dôraz na to, aby ste vašu záhradu vedeli maximálne využívať.

Zákazníkom zabezpečujeme kompletný servis, od návrhu, stavebných prác, úpravu terénu až po výsadbu rastlín. Postupujeme tak, aby jednotlivé práce na seba nadväzovali a realizácia tak trvala čo najkratšie. Doba trvania je závislá od veľkosti a náročnosti jednotlivých prvkov a samozrejme od počasia.

Pokládka zámkovej dlažby

Výkop zeminy, návoz štrkov, osadenie obrubníkov a uloženie dlažby je taktiež v našej réžii. Momentálnym trendom sú veľkoformátové betónové platne, ktoré používame prevažne so skrytými obrubníkmi.

Úprava terénu, rozvoz zeminy

Vyčistenie pozemku od nežiaducej vegetácie (postrek totálnym herbicídom). Terénne úpravy (modelácia terénu, navážka zeminy) robíme podľa projektovej dokumentácie a výškopisu, tým šetríme čas a nerobíme veci na dvakrát. Medzi našich pomocníkov patrí AVANT 528, ktorý sa zmestí aj medzi úzke priestory a taktiež traktorbáger JCB3.

Automatická závlaha 

Dnes je už takmer neodmysliteľnou súčasťou každej záhrady. Montujeme certifikovanú značku HUNTER, používame 2 typy ryhovačov- drážkovačov (malý do hĺbky 40 cm a veľký do hĺbky 100 cm).

Drobné stavby

Zhotovujeme terasy, buď z drevených terasových dosiek alebo z drevoplastu. Zabezpečujeme rôzne typy altánkov, prístreškov a pletivové oplotenia s podhrabovými doskami.

Oporné múriky

Svahovité terény riešime opornými múrikmi z kameňa, svahovými tvárnicami alebo moderným gabionom – pletivový kôš vyplnený kamenivom.

Jazerá a vodné prvky

Bez vody nie je život a určite patrí aj do záhrady. Vodný prvok je zaujímavý v každom ročnom období a na unavenú ľudskú myseľ pôsobí upokojujúco. Voda môže byť v záhrade zastúpená v rôznych podobách. Jazero, potôčik, rybník či vodopád. Záleží len na štýle, v akom je záhrada koncipovaná.

Bazény

Zabezpečujeme zemné výkopové práce, betonáž základovej dosky, obvodovú betonáž, zasypanie rozvodov až po konečné úpravy povrchu okolia bazénu. V okolí bazénu možno použiť dlažbu, drevoplastové dosky či živicový kamienkový koberec.

Zakladanie trávnika

Na dôkladné rozrobenie zeminy nám slúži zakladač trávnika. Trávniky zakladáme dvojakým spôsobom, buď výsevom alebo pokládkou trávnatých kobercov. Pred založením odporúčame dôkladne postriekať totálnym herbicídom a položiť sieť proti krtom.

Výsadba rastlín

Výsadba rastlín je veľmi dôležitá, správna kombinácia rastlín a kostrových stromov dodá záhrade pocit bezpečia. Rastliny sadíme počas celej sezóny, cez leto je nevyhnutná pravidelná zálievka.  

Každú záhradu treba najskôr preskúmať, správne rozvrhnúť a naplánovať.

Vo videu si pozrite výsledok našej niekoľkoročnej práce – od návrhu cez realizáciu až po finálny výsledok.  

 

Máte záujem o realizáciu záhrad?
Zavolajte nám!