Zoznam ovocných stromov - jar 2023

Zoznam ovocných stromov – JAR 2024

28 feb, 2024

Kompletný zoznam ovocných stromov (voľnokorenných i kontajnerových), ktoré máme aktuálne skladom u nás, v Záhradnom centre Gaura pri Trenčíne. Súčasťou je i prehľadný graf podpníkov a tiež aktuálna ponuka drobného bobuľového ovocia.

Obsah článku

Zoznam ovocných stromov 

Jar nám opäť zaklopala na dvere a s ňou aj ideálny čas na výsadbu mladých stromčekov a krov.

V prílohe nižšie nájdete zoznam voľnokorenných ovocných stromov, ktoré máme aktuálne u nás v predajni. Ponuka je naozaj pestrá, okrem obľúbených tradičných stromov (jablone, hrušky, marhule, broskyne, nektarinky, slivky, čerešne, višne, orechy, gaštany…) nájdete u nás aj stĺpovité odrody stromov, vhodné do menších záhrad, ako aj netradičné, v súčasnosti veľmi vyhľadávané ovocné stromy – hurmikaki, morušu, dulu, oskorušu a ďalšie.

Niektoré odrody máme na dvoch rôznych podpníkoch, preto prikladáme aj grafické znázornenie jednotlivých podpníkov.  Nezabúdajte, že každý takto vysadený strom je potrebné zakolovať (oporný kôl, tyč, kolík) a poriadne zaliať vodou. Do výsadbovej jamy odporúčame použiť substrát a hnojivo, príp. dobre vyzretý kompost. Podrobný postup, ako takýto mladý strom vysadiť, nájdete na našom blogu v článku 5 jednoduchých krokov, ako správne vysadiť ovocný strom.

Okrem voľnokorenných stromov máme k dispozícii aj kontajnerové ovocné stromy (pestované v kvetináči) a bohatý sortiment drobného bobuľového ovocia (maliny, ríbezle, egreše, čučoriedky…). Všetko nájdete u nás v predajni, v Trenčianskom Jastrabí. Budeme radi, ak k nám zavítate a osobne si vyberiete tie najkrajšie výpestky. Naši záhradníci vám s výberom ochotne poradia.

Ako spravne pestovat stlpovite ovocne stromy Zahradne centrum GAURA Trencin 5 - Gaura Zahradné centrum Trečín

Aktuálny zoznam ovocných stromov:

Tu nájdete aktuálnu ponuku ovocných stromov:  Ovocné stromy JAR 2024 ponuka GAURA

Aktualizované dňa 28.02.2024. Ponuka platí do vypredania zásob. Pre aktuálny stav zásob sa môžete informovať na tel. č. 0944 800 120.

Tabuľka podpníkov

Tabulka podpikov - Gaura Zahradné centrum Trečín

Dôležité novinky a aktuality z nášho záhradníctva nájdete na webovej stránke Záhradné centrum GAURA Trenčín v časti Domov – Novinky alebo tiež na sociálnych sieťach:

fb - Gaura Zahradné centrum Trečín GAURA záhradné centrum | Facebook

ig - Gaura Zahradné centrum Trečín Záhradné centrum GAURA (@gaura_zahradne_centrum) • Fotky a videá na Instagrame.